Kırkyama (Patchwork) Halı Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Nasıl Yapılır ? anilbirgul

Özellikle son zamanlarda bayanlar el işleriyle yapılmış olan ürünlere daha çok ilgi göstermeye başlamışlardır. El emeği ile yapılan bu ürünler hem gözümüze hoş gelmekte hem de kullanıldığı alanlara orijinal bir hava katmaktadır. Son yıllarda göze hitap eden el işlerinden en çok rağbet gören branşların başında da kırkyama gelmektedir. Önceden bayanların yama kumaşları birleştirerek oluşturduğu birbirinden güzel el işleri artık günümüzde ev dekorasyonlarının da vazgeçilmez bir parçası olmaya başlamıştır.

Ayrıca kırkyama ile çok sayıda ev tekstil ürünleri de satışa sunulmaya başlandı. Mutfak takımları, yatak örtüsü takımları, banyo klozet takımlar ve evinimizde kullanabileceğimiz daha birçok şey kırkyama tekniği ile yapılabilmektedir. Son zamanlarda daha yaygın bir hale gelen kırkyama hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Bu alanların en güzel örneklerinin başında da kırkyama halıları gelmektedir.

Kırkyama halı nedir, nasıl yapılır hakkında bilgi almak isteyen ve merak edenler için bu dekorasyon harikası ürünü yazımızda kısaca açıklamaya çalıştık.

Kırkyama Halısı Nasıl Yapılır?

Kırkyama halıları oldukça kullanışlı ürünlerdir. Seneler boyunca rahatlıkla evinizde kullanabilirsiniz. Bazı bayanlar kırkyama halı nedir, nasıl yapılır diye düşünebilirler. Kırkyama halısını yapmak isteyenler çok rahat bir şekilde kendi kırkyama halılarını yapabilirler. Kırkyama halısı yapabilmek için biraz dikiş bilmek ve düz makine dikişi yapabilmek önemli bir konudur. Makine dikişi yerine el dikişi yapmak sadece zaman yönünden fark oluşturmaktadır. Makine dikişi bilmeyenlerde rahatlıkla kırkyama halısı yapabilirler. Kırkyama halınızı yaparken öncelikle modelinize karar verin ve daha sonrada uygun kumaş seçimleri yapın. İster desenli olsun ister desensiz ne türden olursa olsun kırkyama halısında en önemli nokta ve bu halının da güzelliği bu kumaşların birbiriyle uyum sağlayıp farklı bir konsept oluşturabilmesidir. Bu teknikle halı yaparken hem stres atmış olacaksınız hem de birçok güzel ürün ortaya çıkarabileceksiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir