Knock Code Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Mobil anilbirgul

Knock code telefonlarımızın güvenliğini sağlayan bir kilit türüdür. Peki, Knock Code Nasıl Kullanılır? İşte Bu makalede bunu size cevaplayacağız. Çoğumuz telefonlarda Pin, Desen gibir güvenlik kilitleri koyuyoruz, Knock code ise bunlardan daha pratik ve kullanışlı olanıdır. Knock code güvenlik sisteminde Tam 86000 Farklı Kombinasyon ile telefonunuzu güvence altına alabilirsiniz. Bu uygulama ilk olarak LG markası ile hayatımızda yer buldu. Lakin şu ana kadar Samsung gibir önemli telefon markaları Bu uygulamayı desteklemiyor. Knock code özelliği LG kullanıcıları tarafından çok sevildi.

Knock Code NEDİR?

Telefonların gelişmesi ile birlikte kullanıcılar telefonların özelliklerinden sonra sunduğu ekstra özelliklere ilgi duymaya başladı. Bunlardan birisi ise kilit açıp kapatmaya yarayan Knock Code özelliğidir. Çoğu kişi LG telefonları Knock code sayesinde seçmiş olabilirler. Diğer modellerde bu özelliği telefonlarına koyarak ilgi çekmeyi amaçladı.

Knock Code Nasıl Kullanılır?

Knock code ekran kapalıyken çalışır. Ekranın Her hangi bir yerine seçtiğiniz kombinasyonu girerseniz telefona giriş yapabilirsiniz. Yanlış bir parola girer iseniz ekranın ışığı yanmayacaktır bile. Knock code

Knock Code Aktif Etme :

Ayarlar > Kilit Ekranı > Giriş yönetimini seçe tıklayarak buradan Knock codeyi işaretlemeniz yeterli olacaktır. Bu ayarları yaptıktan sonra kombinasyonu belirleyebilirsiniz.

Knock Code Hangi Telefonlarda Kullanılır?

Knock code en iyi LG telefonlarında Çalışırlar. Örneğın Samsung, Discovery, HTC Knock code sistemini desteklemıyor. Knock code özelliğini kısmen sunan telefonlar ise şunlar; Asus ve Sony Diğer Telefonlarda bu özelliği Kullanmak istiyor iseniz telefonunuza root atmanız gerekmete. Knock code özelliği LG markasında Hem açma Hemde Kapamaya yarayan bir uygulamadır. Lakin Asus ve Sony gibir markalarda bu uygulama kimsen olduğu için LG deki gibir verim alamazsınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir