Kredi Notu Neden Sıfır Olur ?

Ekonomi anilbirgul

İhtiyaç kredisi, konut kredisi yâda araç kredisi talebinde bulunulduğunda bankalardan ret cevabı alınması müşterilerin ortak sorunlarıdır. Bankalardan ret çıkmasının birçok sebebi vardır. Gelirinizin düşük olması yâda daha önceki kredilerinizde ödeme aksaklığı yaşamış olmanız bunlardan biridir. Kredi başvurularınızda ret cevabı aldığınızda banka ile görüşerek bunun nedeninin ne olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederim. Reddedilmenizin bir sebebi de kredi notunuzun düşük olmasıdır. Kredi puanınızı banka ile görüşerek öğrenmenizi öneririm. Kredi notu bazen sıfır da olabilir. Kredi notu sıfır olan müşteriler bankalardan kesinlikle onay alamazlar.

Kredi kayıt bürosu kredi puanınızı oluşturmaktadır. Bankalarda yapmış olduğunuz tüm işlemler, bankalarla olan tüm çalışmalarınız artı yâda eksi olarak işlenir. Ve her geçen gün kredi puanınız yükselir yâda düşer.

Daha önce bankalarla hiç çalışmadıysanız, hiç kredi kullanmadıysanız yâda kredi kartınız yoksa kredi notunuzda sıfır çıkar. Hiç bir bankada hesap açtırmadıysanız da kredi notunuz sıfır kalacaktır. Bankalar size dair finansal bir şey göremediği için size kredi vermeyecektir. Hiçbir bankayla çalışmıyorsanız kredi kartınız yoksa kredi puanı oluşturamazsınız ve kredi puanı yükseltemezsiniz.

düşük kredi notuKredi notunuzun oluşmasını istiyor ve kredi puanınızın yükselmesini istiyorsanız öncelikle bir bankada hesap açtırmalısınız. Bankadan kredi kullanmanız sürekli bir akış sağlayacağı için düzenli ödediğiniz takdirde zamanla kredi puanınız yükselecektir. Kredi puanınızın yükselmesi biraz zaman alır, hemen olacak bir şey değildir. Kredi kartı kullanmak ve aylık ödemelerini düzenli yapmak da kredi notunuzu yükseltmenin bir yoludur.

Bankalara taksitlerinizi, borçlarınızı düzenli ödemelisiniz. Kesinlikle avukata düşmemelisiniz, icralık olmamalısınız aksi takdirde kredi puanınız tekrar düşmeye başlayacaktır. Uzun bir süreçte bunları yaşadığınız takdirde ortalama 5 yıl cezaya düşebilirsiniz. Bu durumda 5 yıl hiçbir bankadan kredi kartı alamaz, kredi çıkaramazsınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir