Mehmet Özgür Kimdir ?

Kimdir ? anilbirgul

Ünlü sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Mehmet Özgür, 30 Ağustos 1970 tarihinde Antalya’nın Korkuteli beldesinde dünyaya geldi. Ortaokul ve lise eğitimlerini Antalya’da tamamlayan Özgür, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde aldı.

Sanat Yaşamına Ne Zaman Başladı?

Oyuncu Mehmet Özgür, 1988 yılında Antalya’da bir dil kursuna gittiği sırada katıldığı tiyatro etkinlikleriyle sanat ve oyunculuk yaşamına ilk adımını attı. Bir sonraki sene daha profesyonel olarak çalışabilmek adına Antalya Halkevi’nde tiyatro çalışmalarına başladı. Pek çok tiyatro oyununda rol aldı. 1993 senesinde Antalya Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. Oyunculuk yanında bir çok tiyatro oyununun da yönetmenliğini üstlendi.

mehmet özgür kimdir

Ne Zaman Kamera Karşısına Geçti?

Tiyatro oyunculuğundan sonra kamera önünde de şansını deneyen ünlü oyuncu ilk kez 2004’te ‘Tarçın Konuştu’ isimli diziyle kamera karşısına geçti. Bunu ‘Sözün Bittiği Yer’, ‘Kelebek’, ‘Memleket Hikayeleri’ gibi yapımlar izledi. 2012 yılında yer aldığı ‘Tepenin Ardı’ isimli yapımda ismini duyuran sanatçı, aynı sene ‘Suskunlar’ adlı dizide hayat verdiği Takoz İrfan karakteri ile büyük üne kavuştu.

Şuan Hangi Yapımla Karşımızda?

Ünlü oyuncu Mehmet Özgür 2015 yılından bu yana Filinta dizisinde ‘Kadı Gıyaseddin Hatemi’ rolündedir ve aynı zamanda Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmenidir (2016). Bunun yanı sıra 2015 yılında ‘Abluka’ ve ‘En Güzeli’ isimli yapımlarla da beyazperde de yeteneğini sergilemiştir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir