Mobil Uygulama Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Nasıl Yapılır ? Anıl Birgül

Cihazlara her an için merak edilen bir uygulama indirilmektedir. Kullandıktan sonra ya da cihaz da kalması istenmediği zaman ise mobil uygulama kaldırma işlemi nasıl yapılmaktadır? Hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Cihaza yüklenmek istenen uygulama google play store yardımıyla çok kısa sürede yüklenir. Uygulama açıldıktan ve kullanılmaya başlandıktan sonra cihazda bazı sorunlar görülebilir. Bu olmasa dahi kullanıcı uygulamayı cihazından kaldırmak isteyebilir. Çok sayıda uygulama kullanmak ve açık bırakmak cihazların aşırı ısınmasına ve zamanla yavaş çalışmasına neden olur. Cihazlardan uygulama kaldırılmak istendiği zaman yapılan bazı eksik işlemler vardır.

Uygulamalar Cihazdan Nasıl Tamamen Kaldırılır?

Cihazda yer alan bir uygulamaya basılı tutulduğu zaman yukarıda bir çöp kovası işareti belirir. Bu çoğu cihaz için böyle olmaktadır. Kullanıcılar buraya uygulamaya atarak cihazlarından uygulamayı tamamen kaldırdıklarını düşünürler. Çünkü çöpe atılan uygulama ekrandan kaybolur ve görünmez. Her görünmeyen uygulama cihazdan tamamen kaldırılmış olmaz. Tamamen kaldırmak için uygulama ayarları üzerinden uygulamayı kaldırma komutu vermek gerekir. Cihazın ‘ayarlar’ seçeneğine geldikten sonra ‘çalışan uygulamalar’ yazısı görüntülenir. Bu yazı seçeneğine basıldıktan sonra görünen veya görünmeyen tüm uygulamalar burada görülür. Uygulamaların hemen altında ‘kaldır’ seçeneği yer alır. Kaldırma seçeneği de seçildikten sonra uygulama cihazın beyninden tamamen kaldırılmış olur. Ancak bazı yazı seçeneği her cihazda aynı olmaz. Benzer işlemler ve benzer özellikler takip edilerek uygulamaları tamamen kaldırmak için mutlaka uygulama ayarları işlemlerine giriş yapılmalıdır.

Kullanılmayan Uygulamalar Cihazlar Da Bırakılmamalıdır!

Cihazlara yüklenen fakat kullanılmayan uygulamalar batarya ömrüne, cihaz kapasitesine ve daha birçok probleme yol açacağı için cihazlar da boş yere bırakılmamalı ve tamamen kaldırılmalıdır. Birçok müzik, fotoğraf, ekran özellikleri v.b her program için bu durum geçerlidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir