Mozrank Nedir?

SEO editor

Mozrank, bir site için bazı Seo şirketlerinin yapmış olduğu puanlama türüdür diyebiliriz. Yani o sitenin kalitesinin ortaya çıkması adına yapılan puanlamadır. Mozrank ismini verdiğimiz bu değer sadece sitenin linkleriyle ya da iç bağlantılarıyla ölçülememektedir. Sitenin iç bağlantılarının ve linklerinin yanı sıra ziyaretçi sayısı sitede geçirilmekte olan süre, domain yaşı, index bağlantıları ve diğer sitelerden gelen bağlantılar gibi birçok kavram bu değerlendirmede göz önünde bulundurulmaktadır. Bunların yanı sıra sitenin sahip olduğu içerek ve tasarım da son derece önemli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mozrank değerlerinin öğrenilebilmesi ve ortaya koyulabilmesi için birçok farklı site kullanılmaktadır. Söz konusu sitelerin verebileceği değer ise 0.00 ile 9.99 arasında değişiklik göstermektedir. Bu değer ne kadar yüksek olursa backlink sayısı da o kadar yüksek olmaktadır. Yani normal tasarıma ve içeriğe sahip olan bir site 3 ya da 4 gibi sıradan bir puan alabilmektedir. Sitenin 8 ya da 9 gibi bir puan alması ise oldukça zordur. Bu puanı alabilmek için sitenin son derece etkili bir içerik ve sayfa tasarımına sahip olması gerekmektedir. Eğer sitenizin yüksek değerlere sahip olmasını istiyorsanız popüler olan sitelerden link alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu hizmetten faydalanmak için detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Yani bu aşamada seo şirketleri incelenmeli ve siteye uygun bir firma bulunmalıdır. Sitenizin yükselmesi ve iyi yerlere gelmesi için her zaman doğru adım atmanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir