Need for Speed (2014) Film Eleştirisi

Sinema anilbirgul

Yıllardır oyunları ile bildiğimiz Need For Speed, beyaz perdeye taşınıyor. Araba ve hız tutkunlarının vazgeçilmez oyunu Need For Speed, zengin oyuncu kadrosu ile sinemalarda sevenlerinin karşısına çıkacağı günü bekliyor. Milyonlarca adet satan video oyunu Need For Speed serisinin filmi uzun zamandır bekleniyordu. 14 Mart 2014 tarihinde ülkemizde vizyona girecek filmin yapımcılığını John Gatis üstleniyor. Senaryosunda da John Gatins ve George Gatins kalemini görüyoruz.  Filmin oyuncu kadrosu ise oldukça ünlü isimler görüyoruz. Filmin çekimleri Amerika’da tamamlanıyor. Breking Bad dizisinden tanıdığımız Aaron Paul’un baş rolünde olduğu filmde, Dominic Cooper, Imogen Poots, Ramon Rodriquez, Michael Keaton, Rami Malek, Scott Mescudi ve Dakota Johnson gibi ünlü isimler bulunuyor. Need For Speed’in yönetmen koltuğunda ise Scott Waugh oturuyor. Çekimleri Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlanan filmin süresi ise 130 dakika. Film şimdiden yayınlanan fragmanları ile oldukça büyük bir ilgi uyandırmakta. Filmin bütçesi ise oldukça fazla. Film için ayrılan bütçe tam 66 milyon dolar.

nfs film Karakterimiz Tobey Marshall, ailesinin Marshall Motors adında ki araba atölyesini arkadaşları ile birlikte işletiyorlardı. Babasının ölümünün ardından ise büyük bir borç batağına düşen Marshall, bu borçları ödeyebilmek için elinden geldiğince çalışıyordu. Var gücü ile para bulmaya çalışan Marshall, mesai saatlerinde tamirhanede araba tamirleri ile uğraşırken, mesai saati bitiminde ise illegal araba yarışlarına katılarak para kazanmaya çalışıyordu. Katıldığı yarışlarda oldukça yüksek özelliklere sahip arabalar ve adrenalin dolu yarışlar, işin heyecanını artırıyordu. Bir gün Marshall, Dino Brewster adında birinden büyük bir teklif alır. Dino ise oldukça zengin bir adamdır. Dino, babasından kalan borçlarını ödemek için var gücü ile çalışan karakterimize bir teklif sunar. Teklifinde, Marshall’dan gelmiş geçmiş en hızlı Mustang’i yapmasını ister. Bunun karşılığında ise alacağı para ile borçlarını kapatabilmeyi ümit eden Marshall, teklifi kabul eder. Tekliften sonra yeni bir yarışa başlarlar. Bu yarışta Marshall ve Dino rakip sürücüler olurlar. Yarış esnasında bir başka sürücü geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeder. Kazanın suçlusu bariz bir şekilde Dino’dur fakat suçu Marshall’a atar. Marshall girdiği hapishanede 2 yıl yatar. Ardından hapisten çıkan Marshall’ın gözünü intikam bürümüştür. Asıl aksiyon bu saatten sonra başlar. Bakalım Tobey Marshall, Dino’yu alt edip, babasından kalan borçları ödeyebilecek mi? Bu soruların cevabı tabi ki de filmde saklı.

Electronic Arts Games’in efsanevi video yarış oyunu olan Need For Speed, oyunda ki senaryosuna göre uyarlanan filmi ile bu sefer beyaz perdede boy gösterecek. Yönetmenliğini Scott Waugh yaparken, filmin baş rolünde Breaking Bad dizisinin yıldız oyuncusu Aaron Paul yer alıyor. Hız tutkunlarının kaçırmak istemeyeceği bir film olan Need For Speed, 14 Mart 2014 tarihinde ülkemizde vizyona giriyor.  66 milyon dolar bütçe ile çekilmiş filmin görsel efektleri ve sahnelerin gerçekçiliği ise muazzam derecede.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir