Nur Yerlitaş Kimdir?

Kimdir ? Anıl Birgül

Nur Yerlitaş, 11 Aralık 1960 yılında Vefa İstanbul’da doğmuştur, moda tasarımcısı olarak tanınmaktadır. Annesi, Saadet Yerlitaş’tır, Benan isminde bir kız kardeşi bulunuyor. Sözünü sakınmayan Yerlitaş, kendisini dobra olarak nitelendiriyor. Nur Yerlitaş kimdir? diye soranlara kendisini tanıtırken mesleğini dikişçi ya da kostüm tasarımcısı olarak tanıtıyor. Herkesin tabiriyle modacı olarak bilinmek istemiyor, kendisine ait bir dikiş atölyesi vardır. 80’li yıllarda Milano’dan ve Paris’ten getirmiş olduğu kıyafetleri satarak moda dünyasına girmiştir.

Nur Yerlitaş Nasıl Birisidir?

Kendisini “arızalı” tabiri ile adlandıran Yerlitaş, stresini atmak için bulaşık yıkıyor, gece geç saatte geceliğinin üzerine giydiği palto ile kafeye gidiyor. Nişantaşı’nda bir evi bulunuyor, İtalya’da Milano kentinde küçük bir dairesi vardır. Evinde iki adet buzdolabı bulunduruyor, birisinde meyve ve içecek bulundururken diğerinde pasta ve tatlıları bulunduruyor. Ünlü modacı evinde kendisine yardımcı olmaları için iki yardımcı bulunduruyor. Banyosu hamam usulüdür, hamam usulü yıkanıyor ve yardımcıları her sabah keseler ve taslarla yıkıyor.

Nur Yerlitaş Kimlere Dikiş Dikiyor?

Kendisini dikişçi olarak nitelendiren Nur Yerlitaş; Bülent Ersoy, Ajda Pekkan, Petek Dinçöz, Sibel Can, Seda Sayan, Derin Mermerci gibi ünlülere sahne kostümleri dikiyor.

Nur Yerlitaş Televizyon Starı Oldu

Yerlitaş, 2007 yılında Şebnem Dönmez’in sunuculuğunu yaptığı Show TV’nin yarışması “Bak kim dans ediyor” isimli yarışmada jüri üyesi oldu. 2010 yılında yine Show TV’nin “Yemekteyiz” isimli yarışmasına katılarak Cenk Eren, Barbaros Şansal, Ece Vahapoğlu ve Neşe Erberk’le yarıştı.

2011 yılında “Bugün ne giysem” adlı Show TV yarışmasında jüri üyeliği yaptı. İvana Sert, Uğyrkan Erez ve Hakan Akkaya ile birlikte ekranlarda yer aldı. Ekranların Nurella’sı olarak tanınıyor ve büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

Kliplerde Nur Yerlştaş

Demet Akalın’ın 2011 yılında çektiği Türkan klibinde Türkan Şoray karakterini canlandırdı. Nur Yerlitaş, hiç evlenmemiştir, halen bekardır, her ne kadar modacı ve tasarımcı olsa da ekranlarda dans yarışmalarında, yemek programlarında yer alarak ekranların sevilen yüzü olmuştur. Özgür ve kendine güvenen kişiliği sayesinde dikkat çeken ve nerede ne yapacağı belli olmayan biri olarak bilinir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir