Pastel Boya Nasıl Yapılır ?

Nasıl Yapılır ? anilbirgul

pastel boya üretimiÖzellikle okul çağındaki öğrencilerin resim dersinde kullandığı boyalardan biride pastel boyalardır. Pastel boyalar canlı renkleriyle resmin daha güzel görünmesine neden olmaktadır. Pastel boya, hemen her yerde çok rahatça temin edebilmeniz mümkündür.

Pastel boylar silinmesi zor olan boya cinsleridir. Küçük çocukların pastel boya aşkı evimizin duvarlarında sevimli izler bırakmaktadır. Peki pastel boyalar nasıl üretilir hiç düşündünüz mü? Hayır diyorsanız gelin birlikte pastel boyalar nasıl yapılır bilgi edinelim.

 

Pastel Boya Nasıl Yapılır ?

Gelişen teknolojide artık pastel boyalar iz bırakmayacak şekilde üretilmektedir. Pastel boyanın ham maddesi bal mumu yada parafindir. Isıtılmış parafinler fabrikaların dev kazanlarına boşaltılır. Sıvı pastelparafinlerin içerisine katılaştırıcı maddeler katılırken rengi de belirlenerek renklendirici eklenir. Bu karışımlar 20 dakika kaynatılır. Sonra kalıba dökülür sertleştirilir. Kar sabanı adında bıçaklarla yüzey alınır. Sonra alınan parafinler kalem şekline dönülür. Bundan sonra kalemler etiketlenerek boya kutularına konur. Boyalar etiketlendikten sonra kolay kolay kırılmazlar. Artık pastel boyalar çocukların hayal dünyasını geliştirmesi için piyasaya sürülür.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir