Samsung Galaxy S5 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Mobil anilbirgul

samsung

Samsung firmasının 2014 yılının ortalarında çıkması beklenen en yeni telefon modeli Galaxy S5’in özelliklerini ve resimlerini bu makalemizde göstereceğiz. Firmadan alınan bilgilere göre yeni Galaxy, Apple firmasının iPhone 5S’inden çok daha fazla güçlü bir donanıma sahip olacak gibi gözüküyor. Beklentilerin fazlasıyla yüksek olduğu S5, kendisini beklemekte olan kullanıcıların şimdiden dört gözle beklemekte olduğu bir ürün haline geldi.

Internet üzerinde Galaxy S5 araması yaptığınızda görsel olarak birçok farklı model karşınıza çıkacaktır. İnsanların kendi sitelerine ziyaretçi çekmek adına yaptıkları bu aldatmaca onlarca farklı telefon modeliyle karşılaşmamıza sebep olmaktadır.

Aşağıdaki resimde farklı birine ait olan tasarımı görebilirsiniz ancak makalemizin devamında sizlere Samsung firmasından sızan ve Galaxy S5’e en yakın modeli göstereceğiz.

Galaxy S5

Bunun haricinde karşınıza çıkabilecek telefonun esnekliği ile alakalı resimler bulabilirsiniz. Fakat bu teknoloji henüz tam olarak oturmadığından Samsung firmasının böyle bir riske gireceğini düşünmüyoruz. O yüzden S5 ürünü kesinlikle esnek bir yapıya sahip olmadan, standart telefonlar şeklinde gelecektir. Belki ilerleyen senelerde eğilip bükülebilen telefon modelleriyle karşımıza çıkabilirler. Ancak 2014’te çıkacak modelde böyle birşeyin mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Kamerasıyla ön plana çıkacak olan S5, önceki modele nazaran kendini bir adım ileriye taşımayı başarmış olacak. 1080p HD video çekim özelliğiyle birlikte gelen 16 megapixel’lik kamerası sizlere profesyonel fotoğraf çekmenin keyfini yaşatacaktır.

Müzik dinlemeyi sevenleri de unutmayan Samsung firması, telefonun köşe noktalarına yerleştirmiş olduğu hoparlörler ile daha kaliteli ve yüksek ses deneyimini yaşatacak gibi gözüküyor.

8 çekirdekli 64 bit işletim sistemi ve dahili 4 GB Ram ile hız sorunu yaşamadan kullanacağınız Galaxy S5, Android 4.4 Kitkat işletim sistemi ile tüm hatalardan arınmış olarak kullanıcılara sunulacaktır. Apple firmasının yapmış olduğu parmak izi atağından sonra kendini daha fazla geliştirmiş bir göz tanıma özelliğiyle karşımıza çıkacağını düşünmekteyiz. Ancak Samsung firması bir sürpriz yaparak kullanıcılarına parmak izi tanıma şansını sunabilir.

Aşağıda Samsung firmasından sızan ve büyük ihtimalle çıkacak olan modele ait resmi bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy S5

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}