Sapyoseksüel Nedir?

Nedir ? Anıl Birgül

Seksüel kelimesi başına bir şey getirip cümlenin tamamlanması son zamanlarda sıkça duyulmaktadır. Sapyoseksüel cümlesi bunlardan bir tanesidir. Sapyoseksüel nedir? Sorusu da merak uyandırmaktadır. Akıllı ve zeki olmak her zaman güçlülüğü koruyan kriterlerdir. Sapyoseksüel genel olarak kadınlara hitap edilir. Ancak erkeklere de kullanılabilen bir sıfattır. Sapyoseksüel olarak kişiler çekici görünmek yerine akıllarını kullanırlar. Her konu hakkında bilgilerini dile getirirler. Bilgilerini her geçen gün geliştirirler ve zeki olduklarını sürekli olarak gösterirler. İnsanları dış görünüşleriyle etkilemek yerine başarılarıyla etkilemeyi tercih ederler. Bu tip alt yapılara sahip olan kişilere sapyoseksüel denmektedir. Sapyoseksüel kişiler zeki insanlar hoşlanırlar ve zekalarını her zaman ön planda tutarlar.

Sapyoseksüel Kişilerin Özellikleri Nelerdir?

Sapyoseksüel kişiler özellikleriyle son dönemlerde dikkat çekmektedir. Genellikle kadınlara kullanılan bir kelime olmasından dolayı özellikleri de kadınlara hitap edilir. Sapyoseksüel kadınların beğenisini toplamak oldukça zordur. Özelliklerinin başında aşırı zeki olmaları geliyor. Zekalarıyla ve konuşmalarıyla insanların dikkatini çekmeyi başarırlar. Genel olarak kıyafetlerine ve giyinme tarzlarına önem vermezler. Çünkü onlar için zekaları önemlidir. Sapyoseksüel kişiler liderlerdir. Her alanda başarılı olmalarından dolayı lider konuma gelirler. Sapyoseksüel kadınlar iş hayatlarında liderlikleri daha fazladır. Bunun yanı sıra, sapyoseksüel insanlar çekici olmalarıyla da tanımlanırlar. Her yerde başarılı ve zeki olmalarından dolayı çevresindeki insanlar tarafından dikkat çekici olurlar.

Sapyoseksüel kişilerin bir diğer belirgin özellikleri de zevkleridir. Sıradan şeylerle uğraşmak yerine daha dikkat çekici hobi edinirler. Zordan çok hoşlanırlar ve kendilerini geliştirirler. Sapyoseksüel kişiler genel olarak egolu görünürler. Fakat ego özgüven ile karıştırılmaktadır. Sapyoseksüel kişiler oldukça özgüvenli ve fazlasıyla cesarete sahiptirler.

Birinin Sapyoseksüel Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir insanın sapyoseksüel olduğunu yukarıda belirtilen özelliklerden kolayca anlayabilirsiniz. Sapyoseksüel kişiler her konuyu ayrıntılı incelerler. Özellikle de ilişkilerinde ayrıntıya çok dikkat ederler. Her şeyi sorgularlar ve sorgulatırlar. Karşısındaki insanlarla bu nedenle çok fazla anlaşamazlar. Birçok insan tarafından sapyoseksüel kişilere kibirli olarak tabir verilir. Ancak sapyoseksüel kişilere kibirli demek yanlıştır. Sadece zekaları ile hareket etmelerinden dolayı kibirli ve hep ciddi gözükürler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir