Serhat Tutumluer Kimdir ?

Kimdir ? anilbirgul

Oyuncu Serhat Tutumluer, 29 Haziran 1972 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimine Eskişehir’de devam etti. Lisans eğitimine 1989 senesinde yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladı ve üniversite eğitimine Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü ile devam etti.

serhat tutumluer kimdir

Sanat Yaşamına Nerede Başladı?

1995 yılından 1998 yılına kadar Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışan Tutumluer, 1998 yılı itibariyle Kocaeli Şehir Tiyatrosu’na devam etti. 2008-2009 sezonunda Kocaeli Şehir Tiyatrosu görevine ara verdi. İstanbul’da kurucusu olduğu Talimhane Tiyatrosu’nda oyunlar oynamaktadır (2016). Oynadığı bazı oyunlar: Hamlet, Sokağa Çıkma Yasağı, Kız Tavlama Sanatı, Yastık Adam, Yedi Cüceler ve Dev, Şahmeran Hikayesi, Üç Kuruşluk Opera…

Kamera Önüne Nasıl Geçti?

Ünlü tiyatro oyuncusu Serhat Tutumluer, profesyonel olarak tiyatroyla uğraşmaya başladığı yıl olan 1995’te ‘Tersine Akan Nehir’ ile ilk dizi yapımında da yer aldı. Bunu; Sahra, Esir Kalpler, Umutsuz Ev Kadınları gibi yapımlar izledi. En son 2016 yılının yeni sezonunda ‘Oyunbozan’ isimli dizi ile hayranlarıyla buluşacak.

Beyazperde de Serhat Tutumluer

Oyuncu 2004 yılında Büyü isimli filmle ilk beyazperde deneyimini yaşadı. Bunu; Cenneti Beklerken, Ara, Devrim Arabaları gibi filmler izledi. En son 2012 yılında Yer altı filmi ile sinemada seyircileriyle buluştu. 2014 yılında başlayan ve TRT 1 ekranlarınla yayınlanan Filinta dizisinde de ‘Boris Zaharyas’ karakteri ile karşımıza çıktı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir