Telefonunuzda Kendi Telefon Numaranı Nasıl Öğrenirsin?

Nasıl Yapılır ? Anıl Birgül

Teknolojinin ilk büyük simgesi telefonlardır. Öncelikle ev ortamına daha sonrasında giderek küçülen ceplere kadar giren telefonlar doğru amaçla kullanıldığında hayatı kolaylaştıran oldukça fonksiyonel bir alettir. Cep telefonları genç ya da yaşlı ayrımı göz etmeden çocukların dahi rahatlıkla kullanabileceği düzeyde üretilmektedir.

Cep Telefonlarında Numara Öğrenimi Nasıl Sağlanır?

Görüşmenin sağlanabilmesi için karşınızdaki kişinin telefon numarasını alırsınız. Peki, ezberinizde olmayan kendi numaranız için ne gibi yöntemler denersiniz? İlk olarak karşıdaki kişinin telefonunu çaldırarak numaranızın çıkmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu yöntemi her seferinde tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz. Ya da telefonunuzu tamamen kapatıp sim kartı arka yüzünde yazan telefon numaranızı bir yere not edebilirsiniz. Özellikle ileri yaştaki kişilerin numaralarını unutmaları üzerine oldukça ihtiyaç duyulan bir durum haline gelen kendi telefonunuzda numaranızı öğrenebilme özelliği ile unutkan kişilere çare olabilecek düzeyde. Nasıl yapılır? Sorusu cevabı öğrenildiğinde çok gereksiz kalacaktır.

Kendi Telefonunuzda Numaranızı Görme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu yöntem ile oldukça kısa bir süre içerisinde numaranızı telefonunuzda görebileceksiniz. Arama ekranında *101# tuşlayarak arama tuşuna basmanız halinde numaranız ekranınızda görünecektir. Unutkan kişiler için zor bir durum olan telefon numarası ezberleme birkaç tuş ile çözüme ulaşacaktır. Hasta ve yaşlı insanların daha çok ihtiyaç duyduğu numara sıkıntısı *101# ile farklı numaraları düşünmek zorunda kalmadan kolayca telefon numarasına ulaşabilecektir.

Kısa Yol Tuş Uygulaması Ücretli Midir?

Bu yöntem herhangi bir telefon markası gözetmeksizin, hangi GSM operatörünü kullanırsanız kullanın hepsinde sizi kendi telefon numarasında ulaştıracak yöntemdir. Telefonunuzun akıllı olmasına gerek yoktur. Eski tip cep telefonunda dahi işe yarar. Akıllı telefonlarda ekran görüntüsü şeklinde yazarken, eski tip telefonlarda ise mesaj olarak bildirimi sağlanır. Bütün GSM operatörleri tarafından da herhangi bir ücret ödemezsiniz. Tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Kullanışlı ve akılcı bir yöntem olan kısa yol tuş uygulaması sizi not derdinden kurtararak pratik bir çözümle numaranızı öğrenmenizi sağlar. Uygulamada her hangi bir saat aralığı yoktur. Dilediğiniz saat dilimleri içerisinde sayısızca deneme şansına sahipsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir