Tesla Yeni Ürünlerini Tanıttı (Tesla Model S, Cenaze Aracı ve Güneş Panelli Çatı)

Teknoloji anilbirgul

tesla cenaze aracıTesla Model S, Test Sürüşü Sırasında Alev Aldı !

Kurucuları arasında Elone Musk’un da olduğu Tesla Motors, modellerinden Model S’in Fransa’nın Biarritz kentindeki test sürüşünde üzücü bir olay yaşandı. Araç, henüz bulunamayan bir sebepten dolayı test sürüşü sırasında yandı. Bu konuyla alakalı yapılan açıklamalarda belirtildiği kadarıyla yangın başlamadan önce araçta şoför de dahil olmak üzere 3 kişi varmış. Şirket yöneticilerinin aktardıkları kadarıyla ilk önce araçtan büyük bir gürültü çıkmış, sonrasında göstergede şarj ile alakalı bir hata işareti belirmiş. Bu gürültü ve ardından dumanların artmasından dolayı durdurulan araçtan çıkan şoför ve iki görevli gerçekten kıl payı kurtuldular. Olayın olduğu yerde bulunan itfaiye görevlileri Allah’tan kısa zamanda müdahele edip arabadaki yangını söndürdüler. Araçta ne gibi bir hata olduğuyla alakalı uzmanların durduğu nokta iste kilometrajı düşük aracın bir üretim hatası olduğu yönünde. Şunu söylemeden de geçmeyelim, Tesla’nın bir modeli seyir halindeyken ilk kez alev aldı.

tesla model sTesla İlk Elektrikli Cenaze Aracını Tanıttı !

Tesla ile otomobil üreticisi RemetzCar işbirliği yaparak yeni nesil limuzin görünümlü Tesla otomobilleri ile geliyor. Tesla sürücüsüz otomobili Model S ile yaşanan kaza sonucunda aracın gelişimi için farklı yollara başvurmuştu. Araçların yazılımlarında çeşitli gelişimlere yönelen Tesla şimdiki araçlara yönelik değişiklikler yapmaya karar verdi. Tesla Hollanda merkezli otomobil üreticisi RemetzCar ile birlikte yeni nesil otomobiller üretecek. Van der Lans & Busscher BV tarafından görevlendirilmiş olan ekip sıfır emisyonlu elektrik enerjisi ile çalışan otomobiller üzerinde çalışacak. Tesla Big Limos Projesi ile benzerlik gösteren ve RemetzCar tarafından geliştirilen otomobiller Tesla Model S’in alüminyum kaplamasında 80 cm’lik esneme yapacak.

Otomobilin kapı ve çatı görünümünde değişiklik yaratan çözüm Tesla otomobillerinin limuzin şeklinde olmasını sağlayacak. Tesla RemetzCar ortaklığında üretilen otomobiller aynı zamanda cenaze aracı olarak da kullanılacak. Tesla’nın yeni nesil otomobilleri 2016 Funeral Exhibition’da gösterime sunulacak.

tesla güneş panelTesla Güneş Panelli Çatısını Tanıttı !

Tesla güneş enerjisi konusunda birçok girişimde bulundu. Tesla CEO’su Elon Musk güneş enerjisi paneli olarak kullanılacak çatıları projesi ile dikkat çekiyor. Ayrıca Musk normal çatılardan daha iyi görüneceğinin açıklamasını yaptı. Tesla kısa bir süre önce düzenlediği etkinlikte çatı panellerini sundu. Dört farklı çatı panel tasarımı ile estetik görünüme sahip paneller sunuyor.

Her bir parçası güneş enerjisi depolama görevi gören çatılar Tesla’ya ait evler için batarya görevi gören Powerwall sistemini şarj edebilir. Kısacası Tesla evinizde kullanılan enerjiyi Güneş’ten yararlanılacak şekilde hazırlamış. Tesla’nın çatılarının fiyatları henüz netleşmedi fakat Musk’ın açıklamasına göre fiyatı normal çatı yaptırmanın altında olacak. Panellerin önümüzdeki yaz satışı ve kurulumları yapılacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir