TMGD Sınav Ücreti Ne Kadar 2018

Genel anilbirgul

TMGD – Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı sınav 2018 yılında 3 kez yapılmak üzere planlanmıştır. Bu sınavlardan 2 tanesi geçmişte bıraktığımız için son sınavı 1 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşecektir.

30 Ekim 2018 tarihine kadar eğitim kurumlarında eğitimleri tamamlayan adaylar ve daha önceki sınavlarda geçerli notu alamayıp, bu sınava katılmayı düşünenler, sınav başvurularını 2 Kasım 2018 tarihine kadar E-Devlet üzerinden Ulaştırma Bakanlığı’nın “TMGD Sınav Başvuru” bölümünden yapabilirler. Başvuru süresi içerisinde veya başvuru tamamlandıktan sonra 5 Kasım 2018 tarihine kadar sınav ücret ödemesi yapılması gerekmektedir.

İnternet üzerinde yapmış olduğum araştırmalar sonucunda TMGD sınav ücreti ile ilgili gerekli doğru bilgiye ulaşamadım. Sınavı yapan TUGEM’in internet sitesinde veya başvuru yaptığımız E-Devlet üzerinde bu sorunun cevabı bulunmamaktadır. E-Devlet’te “TMGD Sınav Ücreti Sorgula” menüsü olmasına rağmen bu kısımda sadece “Tahakkuk Oluştu” bilgisine ulaşabilirsiniz. Sizleri aydınlatmak için bu makaleyi ele aldım ve 2019 senesinde sınav takvimi açıklanmasından sonra gerekli bilgileri de aktarmayı düşünüyorum.

TMGD Sınav Ücreti Ne Kadar ?

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı sınavına katılabilmeniz için başvuru yaptıktan sonra 80 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

TMGD Sınav ücreti internette yer alan bilgilere göre 43 veya 60 TL olarak gösterilmesine rağmen, ödeme yapmaya gittiğinizde 80 TL olduğu gerçeğiyle yüzleşeceksiniz. Böyle bir durumun önüne geçmek adına yanınızda ekstra para bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü gerçek miktar 80 TL’dir.

TGMD Sınav Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacaktır ?

İlgili sınav ücretini sadece Halkbankası veznelerinden yapabilirsiniz. TC Kimlik numaranızla ödeme yapabilir ancak her ihtimal karşı E-devlet’te yaptığınız başvuru sonlandığında size verilen “Başvuru Numarası”nı da yanınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir