Tolga Çevik Kimdir?

Kimdir ? editor

Günümüzün ünlü komedyenlerinden olan Tolga Çevik, 12 Mayıs 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslında Mersinli olan başarılı komedyen, pek çok kişi tarafından tanınmaktadır. Yer almış olduğu projeler ve sahneler, bu ismin tanınmasında oldukça yardımcı olmuştur. Aynı zamanda Çevik, Yılmaz Erdoğan gibi başarılı bir isimle çok sayıda projede sorumluluk üstlenmiştir.

Eğitim Hayatı

Bahariye İlkokulunda eğitimine başlayan Tolga Çevik, daha sonradan Özel Doğuş Lisesinde eğitimine devam etmiştir. Ortaokulu ve lise eğitimini bu okulda tamamlayan Çevik, eğitim süreci boyunca burada tiyatroya katılmıştır. Tiyatro sahnelerinde yer almayı sürdürmeyi devam eden başarılı komedyen, liseler arası yarışmalara katılmıştır. Katılmış olduğu yarışmalardan ödüller almayı başaran Çevik’in bu alana ilgisi daha da artmıştır. Daha sonradan ise Yeditepe Oyuncuları ismi ile bilinen tiyatroya katılmıştır. Eğitim hayatı boyunca farklı ve başarılı isimlerden dersler almayı da sürdüren başarılı komedyen, ABD’ye giderek sahne sanatları bölümünden mezun olmuştur.

Meslek Hayatı

ABD’deki eğitim hayatından sonra Türkiye’ye geri dönen Tolga Çevik, ilk olarak B.K.M. ekibine katılmıştır. Burada yeteneklerini geliştirme fırsatı bularak, daha başarılı bir kariyere ulaşmıştır. Ulaşmış olduğu kariyer sayesinde farklı film projelerinde yer almış ve büyük beğeni toplamayı başarmıştır. Beğenilen ve güldüren film projelerinde yer almasının yanı sıra, Komedi Dükkanı ve Arkadaşım Hoş geldin gibi çeşitli programlarda yer alarak kariyerinde ilerlemeye devam etmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir