Trabzon’da Gezilecek Yerler

Seyahat - Gezi editor

Trabzon, ülkemizin en güzel illerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Karadeniz bölgesinde yer alan bu ilimizde gezilmesi ve görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Bu bölgeyi ziyaret eden kişilerin bazı bölgeleri mutlaka görmesi gerekmektedir. Söz konusu bölgeleri ziyaret etmeyen kişilerin oldukça büyük bir kayıp yaşayacağını söylememiz mümkündür.

Trabzon ilinde gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin başında ilk olarak Sümela Manastırı gelmektedir. Sümela Manastırı,, Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunmakta ve ciddi anlamda turist çekmektedir. Meryem Ana ismiyle de bilinmekte olan bu yapı, son derece ilgi çekmekte ve görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Bundan sonra mutlaka görmeniz gereken yer ise Trabzon Kalesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İl merkezinde bulunmakta olan bu kale MS 6. yüzyılda inşa edilmiştir. Vazelon Manastırı ise Trabzon ilinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Bu manastırın içinde birbirinden farklı mağaralar yer almaktadır. Trabzon’a gidip de uğramamazlık yapmamanız gereken yerlerden bir tanesi de Uzungöl’dür. Her zaman adını duyduğumuz bu göl adeta bir doğa harikasıdır. Yani bu güzel ile gitmeniz durumunda mutlaka Uzungöl’ü ziyaret etmeli ve bu doğa harikasını görmelisiniz.

Bunların yanı sıra Ayasofya Müzesi, Peristera Manastırı, Boztepe, Çal Mağarası, Altındere Vadisi ve Zağnos Vadisi Parkı’da Trabzon ilinde mutlaka gitmeniz ve görmeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bu güzel doğa varlıklarını ziyaret ederek, güzelliklerin farkına varabilir ve tadını çıkarabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir