Twitter Yenilikler ve Haberleri 2017

Internet anilbirgul

Twitter’ı Kim Satın Alacak?

Sosyal medya devi Twitter’da son dönemde işlerin iyi gitmediği biliniyordu. 2006 yılında kurulan ve uzunca bir süre yükselme dönemi yaşayan Twitter artık gerileme dönemine girdi. Öyle ki Twitter’ın satılması yöneticiler için artık bir seçenek olarak görülüyor. İddialara göre Twitter, teknoloji devleriyle şimdiden görüşmelere başladı. Başta Google ve Microsoft olmak üzere birçok firmayla görüşmeler devam ediyor.

Çıkan iddialar, 313 Milyon aktif kullanıcı hesabına sahip olan Twitter’ın tabiri caizse işine geliyor. Öyleki hisse değerleri şimdiden %23 artış gösterdi. İki yönetici dışında tüm yöneticilerin satışa sıcak baktığı iddia ediliyor. Satışı onaylamayan iki yöneticinin ise ayrıldığı iddialar arasında. Bizce Twitter’ı Google satın alırsa yükselme dönemine kesinlikle geri dönecektir. Twitter’ın satılıp satılmayacağını ya da kime satılacağını ilerleyen zamanlarda sizlere aktaracağız.
Twitter’dan Android İçin Yenilik!
Twitter, geçtiğimiz günlerde kullanıcı deneyimini arttırmak amaçlı mobil tasarımını yepyeni hale getirmişti. Bunun ardından da şimdi Gece Modu özelliğini kullanıcıların hizmetine sundu.

Gece karanlığında herkesin sıkıntı yaşadığı telefon kullanımı için Twitter’ın yaptığı bu özellik insan sağlığına özelliklede göz sağlığına önemli bir katkı sağlayacağı kesindir.

Gözün yorulmasını en düşük seviyelere indirmek için yapılan gece modu özelliği, telefondaki beyaz renkleri en aza indiriyor ve genellikle siyah renk hakim oluyor.

Twitter’dayken gece moduna geçmek istediğinizde, telefon ekranına elinizi kaydırıp açtığınız menüde gece modu özelliğini etkin hale getirmelisiniz. Bu özelliği şuanda sadece Android kullanıcıları kullanmaktadır ve yakın zamanda iOS kullanıcıları içinde bu yeniliğin gelmesi bekleniyor.

Twitter Umutlu!

Twitter, sosyal medyada en büyük platformdan birisi olmasına rağmen bazı rakip platformlara göre yeniliklerini azaltması sonucu piyasada ciddi değer kaybı yaşadığını görmek mümkündür.

Twitter’ın bu kaybının 107 milyon dolar olduğu açıklanınca yetkililer tarafından ciddiye alınmaya başlandığı ve tehlike arz edebileceği belirtildi.

Twitter yetkililerinin bu düşüşü engellemek için çalışmalara başladıkları belirtiliyor. Bu düşüşün önüne geçmek için Twitter’da video yeniliğine gidecekleri bildirildi.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir