Uçuk Nasıl Geçer?

Sağlık editor

Uçuk her insanda görülebilecek olan bir cilt sorunudur. Çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan bu yaralar oldukça kötü bir görüntüye sahiptir. Hem verdiği acı hissi hem de görüntü sebebiyle insanları psikolojik olarak rahatsız etmektedir. Dudak kenarında çıkan uçuğun geçmesi için çeşitli kremler kullanılabilmektedir. Bu kremler yaraların kısa sürede geçmesini sağlamakta ve izleri yok etmektedir. Kullanacağınız kreme karar vermek için ise bir doktora görünebilir ya da eczacınızdan yardım isteyebilirsiniz. Kafanıza göre ilaç kullanımı gerçekleştirmemelisiniz. Aksi takdirde daha büyük sorunlara yol açabileceğinizi kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız.

Eğer krem kullanma taraftarı değilseniz uçuk çıkan bölgenize buz uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Buz uygulaması hem acınızı hafifletecek hem de uçuğun ilerlemesini engelleyecektir. Bunun yanı sıra poşet çaylar da uçuğu geçirmek için son derece etkili ürünler arasında yer almaktadır. Poşet çayı demledikten sonra bardağın içinden çıkarın ve buzdolabına koyun. Poşet iyice soğuduktan sonra ise dudağınıza uygulayabilirsiniz. Yaptığınız bu uygulama uçuğunuzun geçmesi için son derece etkili olacaktır. Bu sayede ağrınız ve acınız hafifleyecek ve yaranız yavaş yavaş geçmeye başlayacaktır. Oksijenli su da yaraların iyileşmesi için kullanılabilecek ürünler arasında yer almaktadır. Bir pamuğa bir miktar oksijenli su dökerek uçuğunuza sürebilir ve bu sayede de kolay bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.

Bunların dışında melisa çayı, nane yağı, zeytin yaprağı ve süt de uçuk yaralarına oldukça iyi gelmektedir. Eğer yaranız uzun süre geçmiyorsa bir doktora görünmeniz gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{editor}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir