Umut Bozok Kimdir ?

Kimdir ? anilbirgul

Attığı gollerle Fransa’da adından fazlasıyla söz ettirmeyi başaran Umut Bozok, milli takımımızın gelecek yıllarda değişilmez santraforu olacak gibi gözüküyor. Kısa sürede yakaladığı yükselen form grafiği, çalışmalarına bakılacak olursa artmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Umut Dilan Bozok Kimdir ?

19 Eylül 1996 tarihinde Fransa’nın Saint-Avold şehrinde dünyaya gelen Umut Bozok, Türk asıllı Fransız futbolcudur. Santrafor mevkiinde görev almaktadır. 1,78m boya sahiptir ve sağ ayağını etkili olarak kullanmaktadır.

umut bozok

 

Umut Bozok Kariyeri

Fransa 3. Lig ekiplerinden Consolat Marsilya formasıyla profesyonel futbolculuk hayatına başlayan Umut Bozok, kısa sürede attığı klas gollerle büyük kulüplerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

1 Temmuz 2017 tarihinde transfer döneminin ortalarında Fransa’nın bilinen kulüplerinden Nimes FC’ye 500.000 € bonservis bedeli karşılığında transfer olmuş ve kısa sürede ilk 11’de kendisine yer bulmayı başarmıştır. Atmış olduğu gollerle uzun süre yerini garantilemiş gibi gözüküyor.

Türkiye 17 yaş altı milli takımında çıkmış olduğu 5 maçta 3 gol atmayı başarmıştır. 21 yaş altı milli takımda ise 3 maçta 3 gol atarak kalitesini ispatlayan Umut Bozok, kısa süre sonra Türkiye A Milli Takımı’nda görev yapacak gibi gözüküyor.

umut bozok

 

Umut Bozok Röportajları

3 Lig’de oynarken verilen 11 penaltını 9’unu gole çevirmeyi başaran Umut’a, hocası tarafından ünlü Fransız futbolcu Lacazette lakabını takıldığını söyleyen Umut Bozok, küçük yaşlarda ailesinin onu müziğe yönlendirdiğini ancak kendi seçimini yaparak doğru hamlelerle bugünlere geldiğini söylemektedir.

13-14 yaşlarında kilo olduğunu söyleyen Umut Bozok, o günlerde yetenekleri fazla gelişmediği için antrenörlerinin stoper mevkiinde görev verdiğini söylemektedir. Ancak zamanla zayıfladıktan sonra isteğinin daha çok arttığını ve antrenör desteği ile gol atma cesaretini gösterdiğini belirtiyor.

Umut Bozok’un futbol kariyerinde büyük rol oynayan hikayesi ise şöyle;

  • Kış aylarında yoğun kar yağışından dolayı okula gidemediğim için evde oyun oynuyordum. Meşhur olan bu futbol oyununda kendimi yaratıp Metz FC takımında oynamaya başlattım. Ertesi gün Metz kulübünden annemi aradılar ve antrenmanlara gelmem gerektiğini söylediler. Ancak bir kaç süre sonra geçirdiğim trafik kazası hayatımı kötü etkiledi ve Metz benimle sözleşme imzalamadı. Bu günden sonra futbolu bırakmayı düşündüm.
  • Menejerliğimi yapmakta olan sevdiğim bir abim bir kaç takımla antrenmana çıkardı ancak bunlarla da bir yere varamadım. En sonunda Consolat Marsilya takımı ile anlaştım ve profesyonelliğe ilk adımlarımı attım.
  • Maçlardan önce kendimi rahatlatmak için klasik müzik dinlemeyi tercih ediyorum. Aynı zamanda piyano çalmaktan hoşlanıyorum. Futbol yaşantımı sürdürürken küçüklükten beri yapmakta olduğu karate sporunu ve piyano çalmayı asla bırakmadım.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir