Vural Kavuncu Kimdir ?

Kimdir ? anilbirgul

Doğumu

Prof. Dr. Vural Kavuncu, 8 Mart 1966’da Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde doğdu. Baba adı Salih Kavuncu olup anne adı Nuran Kavuncu dur.

Eğitim Hayatı

Vural Kavuncu üniversite eğitimini 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek tamamladı.. Aynı fakülteden 1994 yılında uzmanlığını alan Kavuncu ,Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık yaptı.

Mesleki Hayatı

Kavuncu mesleğine Elazığ Fırat Üniversitesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı kurucu öğretim üyeliği yaparak başladı.1995 yılında yardımcı doçentliğini 3 yıl sonrada 1998 yılında doçentliğini tamamladı. ikinci uzmanlığınıda 1999 yılında tıp fizyolojisi alanında bitirdi. 2002’de Afyon Kocatepe Üniversitesine geçerek 2004 yılında da profesör oldu.

Prof.Dr.Vural Kavuncu birçok farklı üyelik ve görevde bulundu Bunlardan bazıları şunlardır;Fakülte Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyelikleri, Senato Üyeliği Anabilim Dalı ve Bölüm Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, gibi görevlerde bulundu.

Bir Çok alanda ulusal ve uluslararası bilimsel tebliği ve makalesi bulunmaktadır.

Değişik sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Kavuncu aynı zamanda meslek kurullarında ve derneklerinde görev yapmaktadır. Kaplıca sağlık turizmi alanında ulusal ve uluslararası projelerle ilgilenmiştir.

Hala Ankara Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfında Şube Başkanıdır.

  1. Dönemde Kütahya ilimizden Milletvekili seçilerek meclise girmiştir.24. Dönemde ise Türkiye Macaristan Parlamentolararası Dostluk Grubu ve Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyeliği, Başkanlığını yaptı ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi olarak görev yaptı.
  2. Dönemde yeniden Kütahya ilimizden Milletvekili seçildi.Yabancı dil olarak ise iyi düzeyde İngilizce bilen Kavuncu, 2 çocuk babasıdır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir