WordPress Siteleri Hitlendirme Yöntemleri

Wordpress anilbirgul

Wordpress Hitlendirme Yöntemleri

 

WordPress, Dünya üzerinde en çok kullanılmakta olan içerik yönetim sistemi olduğundan dolayı bir çok insan WordPress ile yaptığı siteleri en hızlı bir şekilde nasıl hitlendirebileceğini araştırma içerisine girmiştir. WordPress çok fazla ilgi gördüğünden eksiklerini kapatmak ve kişiselleştirmek adına her geçen gün yeni eklentiler çıkmaktadır. Bu eklentiler WordPress siteleri istenilen özelliklere getirebilmenin yanısıra, hızlandırmada etkili olmada ve SEO konusunda üst düzeye çıkarabilmektedir.

Aşağıda sizler için tavsiye edeceğim yöntemler sayesinde WordPress tabanlı sitenizi hızlı bir şekilde hitlendirebilirsiniz. Tabii ki sizin ilginize ve yapmış olduğunuz backlink çalışmalarına bağlı olarak sitenin hitlenme süresi değişiklik gösterecektir.

– Kuracağınız herhangi bir sitemap eklentisi aracılığıyla Google botlarının sitenizde daha bilinçli ve hızlı bir şekilde dolaşmasını sağlayacaksınız. Oluşturmuş olduğunuz sitemap’i Webmaster Tools aracılığıyla tanıtmayı unutmayın. Sitemap dosyanız her içerik girişinizden sonra otomatik olarak güncellenecek ve pinglenecektir. Bu sitenizin hızlı index almasına katkıda bulunacaktır.

– Sitenizin içeriğine bağlı olarak günde en az 1 konu açmanızı tavsiye ediyorum. Örneğin kişisel blog sitelerinde 1 konu açmanız yeterli olurken, oyun, film, forum vs. tarzı sitelerde 1 konu size kesinlikle yeterli olmayacaktır. İlk zamanlarda 2’şer zaman geçtikçe günün farklı saatlerinde 5’er tane (günlük) eklemenizin faydası olacaktır.

– Eklemiş olduğunuz içeriklerin mutlaka özgün olmasına ve farklı sitelerde bulunmamasına dikkat edin. Konu başlıkları veya sayfa isimleri aynı olabilir ancak içerikte bulunan yazıyı kendiniz yazarsanız çok daha etkili olacaktır. Ayrıca yazının içerisinde boyutunu kendiniz değiştirdiğiniz 1-2 resim ve YouTube üzerinden embed edilmiş bir video olursa faydası olacaktır.

– RSS Feed sayfanıza link çıkışı olması Google tarafından hızlı bir şekilde farkedilecek ve Google FEED’i indexleyecektir. Feed arama motorunda olduktan sonra sırtınız yere gelmez diyebilirim. Çünkü index hızınızda artış hissedilir derecede yükselecektir. Bu da diğer rakiplerinize göre daha çabuk sıralamada yükselmenize katkıda bulunacaktır.

– Yazılım ile ilgileniyorsanız ve web programcılığı size yakın geliyorsa WordPress’e eklenti veya tema yazmanızı tavsiye ediyorum. Oluşturacağınız işe yarayan eklentiler sayesinde diğer web sitesi yapımcıları kendi sitesinden size link verebilecektir. Ayrıca yaptığınız temaların içerisine kendi linkinizi koyarsanız dönüşü muhteşem olabilecektir.

– Blog siteleriyle link değişimi yapabilirsiniz. Ancak link değişimi yaparken çapraz yapmaya özen gösterin. Aksi taktirde sizin link vermiş olduğunuz site size link verirse bu hiç hoş olmayan sonuçlar doğurabilmektedir. Unutmayın linkleme yöntemlerini yanlış kullanırsanız siteniz için çok kötü sonuçlar doğurabilecektir.

– External Links eklentisi yardımıyla sitenizden link çıkışlarını kapatın. Nofollow olacak linkler sayesinde sitenizden link çıkışı gözükmeyecek ve Google tarafından kaliteli olduğunuz görüntüsü gösterecektir.

– Girdiğiniz içeriklerin arama motorunda son zamanlarda en çok aranan kelimeler olduğundan emin olmanız gerekiyor. Yaklaşan önemli bir olay varsa veya haberleri takip ediyorsanız gözünüze çarpan bir şeyler olacaktır. Onlarla ilgili yazacağınız makaleler insanların ilgisini çekebilir.

Yukarıda belirtmiş olduklarım dışında yapacağınız yanlış link çalışmaları sizi dönüşü olmayan yola sürükleyebilmektedir. Bunun için SEO konusunda çalışacağınız kişileri seçmeden önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyorum.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}