WordPress Tema Nasıl Yüklenir ?

Wordpress anilbirgul

 

Wordpress Ping Servisleri 2014

WordPress alt yapısına sahip bir site oluşturduktan sonra hali hazırda bulunan temaları beğenmeyip kendinize özel bir tasarım kullanmak istiyorsanız internet üzerinden farklı sitelerden temin edebileceğiniz temaları bulup hızlı bir şekilde yükleyebilirsiniz. İlk önce yapmanız gereken WordPress uyumlu tema dosyasını bulmak ve hazırda tutmak olacaktır.

(Eğer wordpress temalarını nereden bulacağınızı bilmiyorsanız “http://wordpress.org/extend/themes/” adresine göz atmanızda fayda olduğunu düşünüyorum)

Wordpress Tema Klasörü

Filezilla veya CuteFTP gibi bir programla sitenize FTP yoluyla bağlandıktan sonra public_html > wp-content > themes klasörüne giriş yapacaksınız. Ardından bilgisayarınızda bulunan tema klasörünü buraya kopyalamanız gerekmektedir. Kopyalama işlemi bittikten sonra geriye sadece temanızı aktif etmek kalıyor.

wordpress-temalar-menu

Yukarıda resimde görüldüğünü WordPress Admin paneline giriş yapın ve ardından Görünüm sekmesi altından Temalar kısmına girin. Burada FTP yoluyla yüklemiş olduğunuz temanın ismi görüntülenecektir. “Etkinleştir” butonuna basmış olduğunuzda temanız aktif hale gelecektir.

Artık temanız başarıyla aktif hale getirilmiştir. Temanızın diğer ayarlarını yaptıktan sonra kişiselleştirebilir ve sitenizi kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}