Yaşar Alptekin Kimdir?

Kimdir ? Anıl Birgül

Bu aralar sosyal medyada da özel hayatında ve tarzındaki değişimlerle tekrar gündeme gelmiştir. Yıllarca kendi iç dünyasında yaşayan biri olarak bilinmekteydi. Geçenlerde ınstagram hesabında kot pantolon ve spor ayakkabıyla paylaştığı fotoğrafla tekrar gündeme gelmiştir. 90’lı yılların yakışıklı ve popüler oyuncusu, 2000’li yıllarda iç âlemine yönelerek hidayet bulmuştur. Peki, detaylı olarak Yaşar Alptekin Kimdir?

Ne İş Yapar?

Dansçı ve oyuncu olan Yaşar Alptekin 10 Mart 1964 tarihinde Tekirdağ’ın Sarıköy ilçesinde dünyaya geldi. Lise öğrenimini Şarköy lisesinde bitirdikten sonra İstanbul’a geldi.1980 yılında mankenlik yapmaya başladı. Daha sonra 1981 yılında Günaydın gazetesinin düzenlediği dans yarışmasına katılarak adını duyurmaya başladı.1985 yılında ise hürriyet gazetesinin düzenlediği ve Halit Kıvanç’ın sunduğu yarışmaya katıldı ve ”1985 yılı Fotoroman Kralı” seçildi. Kamerayla ilk tanıştığı yıl 1986 yılıydı. Yücel Çakmaklı’nın yönettiği ”Kuruluş” isimli televizyon dizisinde Orhan Gazi rolüyle ekranlara çıktı. Yaşar Alptekin ‘kuruluş’ ta oynadığı zaman Türkiye’nin en popüler mankenleri arasındaydı. Bu dizi sayesinde ismi çok duyuldu ve oyunculuk mesleğine başladı. Daha sonra ” Teyzem ” filminde Müjde Ar ile beraber oynadı.

Hangi Dizilerde Oynadı?

Genç yaşta mankenliğe başladı. Dizilerde, sinema filmlerinde farklı karakterle ekranlar karşısına geldi. Daha sonrasında ”Beyaz Bisiklet”,”Çağdaş Bir Köle”,”Lambada”,”Kara Sevda”,”Seni Seviyorum”,” Mavi Melek” gibi pek çok filmlerde oynadı.1982 yılında askerlik görevini İskenderun acemi birliğinde yaptı. Askerliği bitirdikten sonra şöhretin zirvesinde olduğu için tekrar oyunculuğa başladı. Gönül Yazar, Derya Akbaş, Neslihan Acar ile ilişkiler yaşadı. Neslihan Acar’la nişanlandı. Eskiden favori mekanları olan disko, bar ve gece kulüplerinde takılırken, şimdilerde ise Eyüp Sultan, Aziz Mahmut camilerine gidiyor. Öğle namazlarını Eyüp Sultan camisinde, cuma namazlarını ise Aziz Mahmut camiinde kılıyor. Kendini iç dünyasına kapatan Yaşar Alptekin türbeleri de ziyaret ettiğini ifade etmişti. 2012 yılında oyunculuk ve mankenlik hayatına nokta koyarak medya hayatından uzak durmuştur.

İlk eşi olan Nilgün Altınyayla ile 4 yıl evli kalmıştır ve daha sonra boşanmıştır. Şimdi ise Ayten Alptekin ile evlidir. Sakallarını keserek ve kıyafetlerinde değişiklik yaparak bugünlerde gündeme geldi. Yaşar Alptekin 3 farklı kitabıyla okuyucuları karşısına çıkmıştır. Hacca giderek, namaz kılarak gerçek kendini bulduğunu da söyleyerek bir süre gündeme düşmüştür.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Anıl Birgül {Anıl Birgül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir