YouTube Video İndirme Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Teknoloji anilbirgul

Dünya’nın en çok tercih edilen video izleme ve canlı yayın platformu olan YouTube 2018 yılında yepyeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Herkesin uzun zamandan beri beklemekte olduğu, video indirme özelliği ile artık beğendiğiniz videoları her zaman elinizin altında taşıyabileceksiniz. Mobil cihazlar için düşünülen bu özellik ile artık sürekli olarak izlemekte olduğunuz videoları tek bir sefer indirdikten sonra internetin olmadığı ortamlarda bile izleme – dinleme şansı bulacaksınız.

İnternet hızlarının ülkemizde ve tüm Dünya’da artış göstermesiyle birlikte, YouTube gibi video izleme platformlarında dolaşırken kotanızın hızlı bir şekilde dolması muhtemeldir. Çünkü açacağınız videonun yüklenme hızı internet bağlantınızla doğru orantılıdır. Dolayısıyla 4G ve üstü hızlara sahipseniz, izlemek olduğunuz videoyu açtığınızda hemen yüklenecek ve bu size kota dolması gibi sonuçlarla karşılaştıracaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğum sorunun bir nebze olsun azaltılması adına YouTube harekete geçti ve video indirme özelliğini aktif etti. Artık tek yapmanız gereken sürekli izlediğiniz ve arkadaşlarınıza gösterdiğiniz videoları veya dinlediğiniz müzikleri telefonunuza indirmek, ardından istediğiniz zaman izlemek olacaktır.

2018 Şubat ayında duyurulan YouTube video indirme özelliği kısa süre sonra ülkemizde aktif olacak gibi gözüküyor.

youtube-video

YouTube Video Nasıl İndirilir ?

Öncelikle YouTube video indirme özelliğinin mobil cihazlarda aktif olacağını söyleyebilirim.

Android veya iOS tabanlı işletim sistemine sahip cihazlarınızda kullanmakta olduğunuz YouTube uygulamasını güncelleyin.

Güncelleme tamamlandıktan sonra video ekranına girdiğinizde  simgesini göreceksiniz. Bu simgeye tıkladığınızda telefon hafızanıza kaydedilecek ve bundan sonraki girişlerinizde internet bağlantısı kullanılmadan seyretme şansına sahip olacaksınız.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir