Müthiş Doğa: Yuvacık (Kirazdere) Barajı

Seyahat - Gezi anilbirgul

Hafta sonlarını İstanbul’dan çok uzaklaşmadan Karadeniz kıyılarında keyifli tatiller geçirmek için tercih edilen Yuvacık (Kirazdere) Barajı – Başiskele İzmit’in Yuvacık bölgesinde yer almaktadır. Keyifli doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz bu bölgede aynı zamanda ATV veya bisiklet kiralayarak da keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

 

Kendinizi Doğu Karadeniz yaylalarında hissedebileceğiniz Yuvacık (Kirazdere) Barajı – Başiskele İstanbul’a sadece 110 km uzaklıkta. Kocaeli Başiskele ilçesine bağlı Yuvacık muhteşem doğası, eşsiz güzellikleri ve harika yapısı ile hafta sonları aradığınız rahatı ve huzuru sizlere sonuna kadar sunacaktır.

kirazdere barajı

Hem görüntüsüyle hem de insanları ile tam bir Karadeniz köyü özellikleri gösteren Yuvacık (Kirazdere) Barajı – Başiskele 1800’lü yıllarda Karadeniz’e göç edenler tarafından kurulmuştur. Kandıra sapağından Kocaeli girişine yönelip Kullar tabelasını takip ederek Yuvacık köyüne giriş yapabilirsiniz. 20 km’lik bir mesafeyi eşsiz doğa manzarasında geçer ve birbirinden güzel manzaralarla karşılaşırsınız.

İstanbul’un Yakınında Cennetten Bir Köşe

Harika doğası ve her bütçeye uygun konaklama mekanları ile tüm zevklere hitap eden Yuvacık (Kirazdere) Barajı – Başiskele çevresinde günübirlik birçok adres de sizi karşılayacaktır. Dere kenarının atmosferi ve oldukça temiz doğası ile sizlere harika tatil zamanları geçirtecek olan bu bölgede birçok farklı tesis de bulunmaktadır. Tamamen bütçenize ve keyfinize uygun şekilde yerleşim yerleri bulabilir ve bu fazla seçeneklerden oldukça iyi bir şekilde yararlanabilirsiniz.

kirazdere baraj

Her yaştan misafirin tercih ettiği Yuvacık (Kirazdere) Barajı – Başiskele eğlence anlayışı, huzurlu doğası ve daha birçok farklı sosyal aktivitesi ile kesinlikle tercih edilmesi gereken tatil bölgelerinden biri olmaktadır. İstanbul’a yakın olması itibari ile tercih edilen Yuvacık (Kirazdere) Barajı – Başiskele adeta İstanbul’dan çok uzak bir yerdeymişsiniz izlenimi yaratacak. Her açıdan farklılık katacak ve kısa süreli tatillerinizde sizlere istediğiniz dinlenmeyi ve huzuru sağlayacaktır.

baraj

Hem İstanbul’a yakın, hem eşsiz doğa manzaraları hem de bütçenize uygun şekilde tatil mekanları arıyorsanız Yuvacık (Kirazdere) Barajı – Başiskele tam aradığını mekan özelliklerini sizlere sunacaktır. Ulaşımın oldukça kolay olduğu ve her mevsim tercih edilebilecek olması bu bölgeyi ayrıcalıklı kılan en büyük özelliklerinin başında gelecek ve sizlere hayran olacağınız birkaç gün geçirme fırsatı sunacaktır.yuvacık barajı

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir