Zor Kazanç – Pain and Gain (2013) Film Eleştirisi

Sinema anilbirgul

Pain and Gain; Florida’da işlenen bir dizi suça katılan bir grup vücut geliştiricinin gerçekte de yaşanmış olan öyküsünü anlatıyor. Vizyon tarihi 12 Temmuz 2013 olan ve yönetmenliğini Michael Bay’in yaptığı ABD yapımı film kara komedi/aksiyon/dram tarzında. Mark Wahlberg ve Dwayne Johnson filmde kendilerini vücut geliştirme sporuna adamış iki adamı canlandırıyor.

Filmin fragmanından anlaşıldığına göre muhteşem bir oyunculuk çıkarmış olan 2 aktöre diğer rollerde Ed Harris, Anthony Mackie, Tony Shalhoub, Rob Corddry, Rebel Wilson, Bar Paly, Ken Jeong ve Yolanthe Cabau eşlik ediyor. Genel bütçesi 22 milyon dolar film 88 dakika sürüyor. Bu bütçenin genelde daha büyük tutarlar harcayan Michael Bay için biraz düşük kaldığı söylenebilir.
Pain and Gain; Florida’da yaşayan ve zamanlarının çok büyük kısmını vücut geliştirme salonunda geçiren; hatta neredeyse bütün uğraşları vücut geliştirmekten ibaret olan Daniel Lugo ve Paul Doyle’un etrafında dönüyor. Bazı terslikler sonucunda hiç hesapta olmayan bir biçimde suça bulaşan, kendilerini bir zorbalık ve adam kaçırma olayının içinde bulan sporcular yaşamak için suç işlemek zorunda kalıyorlar.
2013’ün öne çıkan filmleri arasında yer alması beklenen Pain and Gain’in senaryosu Christopher Marcus ve Stephen McFeely tarafından 1999 tarihli bir gazete haberinden alınan ilhamla yazıldı.

Film setinden çekilen kareler Mark Wahlberg’in rol için ciddi bir biçimde vücut çalıştığını ve filme müthiş bir biçimde adapte olduğunu gösteriyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{anilbirgul}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir